„Az én jólétem és a tied. A tisztelet nálam kezdődik. A Web We Want és az ENABLE – összefogás a zaklatás ellen.”- ezekkel a kifejezésekkel szeretnénk felhívni a figyelmet  az European Schoolnet 2017-es kiadványára e témában. 14 oldalas kiadvány, helyzetgyakorlatokkal, képes-színes, sokféleségében igényes feladatokkal, a tizenéves korosztály számára. Interaktív feladatok, életszerű kérdések, megbeszélni való témák, magyarul, ingyenesen, .pdf formátumban. A folytatásért katt a címre!

Közeledik a Biztonságos Internet Napja! Ez alkalomból egy áttekinthető, látványos infografikán mutatjuk be, hogy ki, mit tehet, hogy az internet valóban egy jobb hely legyen. Gyerekek, fiatalok, szülők, gondviselők, oktatók, pedagógusok, szociális munkások,  az iparág képviselői, döntéshozók, politikusok - mindenki talál olyan tippeket, tanácsokat, amiket használhat saját köreiben, és amikkel könnyű azonosulni. Az alábbi hashtag-eket használjuk közösen. #SID2017 #SaferInternetDay

Az infografika INNEN tölthető le: 

Tudtad, hogy a biztonságos internetezésnek is van világnapja? Minden év második hónapjának második hetének második napján van e a Safer Internet Day, vagyis Biztonságos Internet Nap. Idén, 2017-ben február 7-én rendezzük meg a hazánkban a  Biztonságos Internet Napot, amely eseménnyel a világ több mint 120 országához csatlakozunk. Részletek a címre kattintva!

A dolgozat témaja: az iskolai uniformis viselése mint a kortárs megfélemlítés (bullying) csökkentésének lehetséges eszköze egy németországi iskolában.

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink

Médiakonferencia 2020

Médiakonferencia 2020

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat minden évben szervez egy nemzetközi konferenciát:

Ez páros években egy internetkonferencia, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra”  címmel, az Európai Unió Safer Internet Program támogatásával, páratlan években pedig egy médiakonferencia „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel.

Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja

2020. szeptember 29-30.,

helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia.

A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.