Hírek
Online játékokkal játszik a gyereked? Keresd a PEGI-számot, és tarts biztonságban őt!
Közeledik a karácsony, ugrásszerűen megnő a videójátékipar termékei iránti kereslet. Már csak az a kérdés, hogyan válasszuk ki ezeket a termékeket, főleg akkor, ha gyermekeknek szeretnénk ajándékozni. A játékok PEGI korhatár-besorolása útmutatást nyújt a fogyasztók (de elsősorban a szülők) számára, és segít nekik eldönteni, hogy megvegyenek-e bizonyos termékeket, vagy sem.
VEGYEN RÉSZT A SAFER INTERNET PROGRAM KUTATÁSÁBAN! KÉRJÜK, SEGÍTSE MUNKÁNKAT A KÉRDŐÍVEK KITÖLTÉSÉVEL!
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat az európai Safer Internet Programban (SIP) tudatosság-növelő központként és konzorciumvezetőként a gyermekek, szülők és tanárok felvilágosítását, a program népszerűsítését tűzte ki célul.
VÉGET ÉRT A VI. INTERNETKONFERENCIA: „AZ INTERNET HATÁSA A GYERMEKEKRE ÉS FIATALOKRA”
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szeptember 29-30-án hatodik alkalommal rendezte meg az Európai Unió „Safer Internet Program” (SIP) keretében „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” című konferenciáját.
Már elérhető a VI. Internetkonferencia részletes programja!
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Kérjük, részvételi szándékát szeptember 26-ig jelezze!
A járványügyi helyzetre való tekintettel a helyek korlátozottak. Csak azok tudnak részt venni a konferencián, akik a szervezőktől visszajelzést kaptak a konferencia mindkét napjára külön-külön.
A konferencián legfeljebb 110 hallgató vehet részt.
Regisztráció:
M E G H Í V Ó - „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” c. konferenciára
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat az Európai Unió „Safer Internet Program” támogatásával hatodik alkalommal rendez nemzetközi internetkonferenciát Budapesten.
2020. szeptember 29-30. (kedd-szerda), 9.00 – 17.00 óráig
Magyar Tudományos Akadémia
(1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)
Mi áll a posztolási kényszer mögött? Tükörkép
Kirakatban, különböző közösségi oldalak falain éljük mindennapjainkat. Hangulatunk függvényében frissítjük állapotunkat, gondosan kiretusált képeinkre várjuk az azonnali reakciókat. Örömünket, bánatunkat osztjuk meg a nagyvilággal. Tulajdonképpen mi a célunk ezzel? Mi hiányzik, és miért fontos ez nekünk?
Bereczki-Fodor Enikő ifjúsági és intergenerációs szakértőt kérdeztük.
A félelem, hogy lemaradunk valamiről az online térben
Veled is gyakran megtörténik, hogy egy hosszabb offline lét után azon kapod magad, hogy pörgeted az idővonalad, azt keresve, történt-e valami új, valami érdekes, esetleg töltött-e fel valaki új képet, új történetet, vicces videót? A FOMO jelenség pontosan ezt jelenti, Fear Of Missing Out, ami magyarul annyit tesz: a lemaradástól való félelem. Andrew Przybylski brit pszichológus, a téma egyik legelső kutatója így definiálja a fogalmat: átható félelem attól, hogy mások tartalmas élményeket szereznek nélkülünk. De miről maradunk le pontosan?
Fotó: Shutterstock, edit: Martina Advaney