Hírek
31.Gyermeknap a Városligetben - Malek Andrea, Varga Viktor és a Budapesti Operettszínház művészei is fellépnek
Két színpadon és több mint 40 helyszínen lesznek gyerek- és családi programok.
Így fejleszthetjük a fiatalok digitális tudását: indul a Digitális Témahét a Safer Internet Program bevonásával
Budapest, 2023. március 27. – Március utolsó hetében rendezik meg a nyolcadik Digitális Témahetet, Magyarország legnagyobb digitális pedagógiai eseményét. A témahét fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban. A kezdeményezéshez idén is csatlakozik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Safer Internet Programja (SIP). Oktatóink kötetlen, interaktív formában tartanak előadásokat a biztonságos internethasználatról a hazai általános és középiskolákban.
Internetbiztonság a csángó magyaroknál - Avagy a kis hegyi falvak csodái
Február közepén, 1000 km-re Budapesttől 70 embernek tartottak kétnapos, internetbiztonsággal kapcsolatos tréninget a Safer Internet Program (SIP) oktatói Moldvában, a romániai Bákó városában.
Középpontban a biztonság-tudatosság és az oktatás
Kiberbiztonsági ülést kezdeményezett a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a Parlamentben.
Mi köze a mamutnak a kiberbiztonsághoz?!
A mamut vadászat és az internethasználat közös pontja, a kisebb nagyobb társadalmi egységeken belüli kommunikáció a veszélyekről. Legyünk tudatosak, beszélgessünk a gyermekeinkkel, a családtagjainkkal, a mamut vadá… illetve az informatikai- internetes eszközök kockázatairól! Elég csak annyit, amennyit mi magunk is használjuk ezeket! Tehát sokat!
KOMMUNIKÁCIÓ, OKTATÁS, BIZTONSÁGTUDATOSSÁG – ÍGY LEHET VESZÉLYMENTES AZ INTERNET
Véget ért a 20. Biztonságos Internet Nap/Safer Internet Day. A Gyermekmentő Szolgálat különleges, internetbiztonsággal kapcsolatos programokat szervezett.
20. BIZTONSÁGOS INTERNET NAP/SAFER INTERNET DAY
2023. február 7-én internetbiztonsággal kapcsolatos programot szervez a Gyermekmentő Szolgálat.
Okoskütyük karácsonyra
Manapság ezermillió féle okoskütyü, -játék van a piacon. Csak egy spórolt pénzen hízott kövér bankkártya kell ahhoz, hogy beszerezzük őket, de nem csak a webáruházak, online boltok várják az öt másodpercen belül létrejött tranzakciókat, hanem a csalók is, meg azok, akik a haszontalan, kijelzővel és valami elektronikával csábító műanyag veszélyes hulladékot szeretnék valutára váltani. - Szabó Zoltán (Safer Internet Program oktató) írása
Legópályázat. Légy az internet ásza, és alkoss legóból!
Készítsd el legóból a Google Interland játékát, és nyerj értékes ajándékokat! Mutatjuk, hogyan!
Ismeritek a Google „Legyél az internet ásza!” program Interland online társasjátékát? Az Interland szórakoztatva oktatja a gyerekeket a biztonságos internethasználat praktikáira, a játék itt érhető el.
Videópályázat. Használd okosan a netet, és nyerj!
Nyertél már valaha azzal, hogy okosan internetezel? Most itt a lehetőség!
Az elmúlt években arra kértünk Titeket, hogy hívjátok fel társaitok figyelmét a biztonságos internethasználatra, és váljatok az „internet ászaivá”. A mostani pályázatunkban arra buzdítunk Titeket, hogy mutassátok meg - a biztonságos internethasználat szabályait betartva -, milyen hasznos dolgokra használható a világháló és hogyan segíthet a mindennapokban.