A Lájkvadász társasjátékról, annak a Sziget Fesztiválon való remek beválásáról is szó esik a Civil Rádió_Filagória - A védett közösségi tér_2016. augusztus 26-i adásában, a műsorvezető, riporter: Ruzsa Viktor. A műsor itt érhető el a YouTube-on, az Életrevaló Egyesület vezetőjével, Preszl Évával a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Saferinternet.hu programjáról is szóló beszélgetés a 19.54 -nél kezdődik és pontosan 10 percig tart. 

Az ezalatt megismerhető információk hatása viszont sokkal tovább, érdemes belehallgatni! Hogy miről lesz szó még? A beszélgetés részleteiért katt a címre!

A több százezer fiatalt vendégül látó, a napokban véget ért augusztusi  Sziget Fesztiválon is jelen volt a Safer Internet Program (SIP), egy sátorral, ahol munkatársai, önkéntesei  fogadták a folyamatosan érkező érdeklődőket, akik a sátorban tett látogatás és foglalkozások, játékok után az internetet biztonságosabb, tudatosabb használóivá válhattak. Miként szólíthatták meg a fesztiválozókat ezzel a komoly témával? Hogyan tudták bevonni őket a tudatosabb, felelősebb viselkedésről szóló programba? Fellibben a sátor ajtaja.., feltárul a titok!

Ugyan még csak nagyjából egy hónap telt el a Pokémon GO megjelenése óta, de már így is látszik, hogy ez az idei nyár legnagyobb dobása. Többek között Blastoise, Venusaur, Charizard és Pikachu születtek újjá a Nintendo generáció hamvaiból abba az online világba, amely most lázban ég a Niantic Labs legújabb applikációjától.

A Pokémon GO a következő felkiáltással mutatja meg a felhasználóknak, vagyis a leendő edzőknek, hogyan is vehetnek részt ezen a virtuális, de mégis valóságos utazáson: „Kelj fel, mozdulj ki, és fedezz fel! Ahogy a szabadban sétálsz, az okostelefonod rezegni kezd, hogy megmutassa neked, merre találhatsz pokémonokat.”

Az elsöprő népszerűség mellett azonban számos kérdés és kétely merült fel a Pokémon GO-val kapcsolatban, mindenek előtt a gyermekek online biztonságát érintően. Több illetékes és Safer Internet Központ (SIC) próbálja felhívni a figyelmet a játék esetleges veszélyeire, mi pedig most bemutatjuk ezeket. Részletek a címsorra kattintva a különböző európai Saferinternet központok megosztásaiból. A cikk után összegyűjtöttünk néhány hazai cikket a Pokemon Go használatáról is. 

Örömmel jelentjük, hogy már hatodik alkalommal jelent meg a Better Internet for Kids – kiadvány*, de most először szerepel benne hazai munkatársunk cikke! Dr. Kollár Csaba önkéntes oktatónk írása a  felsővezetők online adatait megkörnyékezők egyik trükkjéről szól, amikor is a vezetők gyermekeinek online elért bizalmával élnek vissza. Címe: Gyermekek a pszichológiai manipulátorok hálójában. A cikkről és a kiadványról a címre kattinva lehet többet olvasni!

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink

XIII. Média- és Internetkonferencia

XIII. Média- és Internetkonferencia

Idén szeptember 18-19-én rendezzük meg a XIII. Média- és Internetkonferenciát a Magyar Telekom Székházban.

"Biztonságosabb internetet a fiataloknak" címmel 13. alkalommal szervez Média- és internetkonferenciát a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, az EU Safer Internet Program támogatásával. A rendezvény időpontja: 2023. szeptember 18-19., helyszíne pedig ezúttal a Magyar Telekom Székház. 

A konferencia részletes programja hamarosan elérhető lesz honlapunkon.

Az eseményen való részvétel INGYENES, de regisztrációhoz kötött!

REGISZTRÁLJON MOST!