Oktatóink
Antal Attila
Borai Gabriella
A Safer internet csapatát 2024 májusától erősítem leginkább Borsod megyében. 2024-ben szereztem diplomámat, mint középiskolai történelem és etika szakos tanár. Szeptembertől pedig gyógypedagógia szakon tanulok a Miskolci egyetemen.
Több éve foglalkozok halmozottan hátrányos tanulókkal a Tanítsunk Magyarországért Program keretein belül. Számomra a program, azért jelentet sokat, mert én is hasonló közegből érkeztem, mint a mentorált diákjaim így hiteles emberként jobban tudtam őket motiválni a továbbtanulásban.
Párommal (Glonczi Dániel), aki szintén Safer internet oktató célul tűztük, hogy minél több településre jussunk el, s segítsük a gyermekek és szülök biztonságos internetezését.
Borai Hajnalka
2024. júniustól vagyok tagja a Safer Internet Center oktatóinak. Végzettségemet tekintve gazdaságinformatikus, vezetés-szervezés közgazdász és szociális munkás vagyok.
Közel tíz éve oktatok különböző korosztályokat. Szeretem ezt a tevékenységet, mert feltöltődést és folyamatos motivációt ad számomra az oktatás. Munkatapasztalataim során számos helyzetben szükséges a gyermekek megfelelő tájékoztatása és informálása, amely miatt elkötelezett oktatóként végzem a munkám.
Bőjte Zsófia
2016 tavaszától vagyok oktató a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által üzemeltett Safer Internet Centerben.
A program keretében Magyarország minden régiójában, de a határainkon kívül is számos iskolában dolgoztam gyerekekkel, fiatal felnőttekkel, szakemberekkel és szülőkkel egyaránt. Elmondhatom, hogy mindenhol ugyanazokkal a kihívásokkal néznek szembe az internet használatával kapcsolatban. Az internet amellett, hogy rengeteg jó dolgot hoz az életünkbe, mondhatni ugyanannyit rombol is, ha nem használjuk megfelelő tudatossággal. Ezen a téren sok a tennivaló, és hálás vagyok, hogy ebben a programban részese lehetek a prevenciós munkának.
Czuth Éva
Cserlakiné Hagymássy Krisztina
Glonczi Dániel
Nemrég csatlakoztam a SIC csapatához. 22 éves vagyok és jelenleg a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai karának, harmadéves Programtervező informatikus hallgatója.
Új oktatóként biztos vagyok benne, hogy remek dolgokban lesz még részem, mivel amit eddig tapasztaltam kizárólag pozitív. Bízom benne, hogy az idő előrehaladtával több helyre is eljutok, ezáltal pedig lehetőségem lesz megosztani ezt a fontos mondanivalót.
A párommal Gabriellával (aki diplomás tanár és egyben szintén Safer oktató) Miskolcon együtt élünk és általában közösen szoktunk különböző intézményekbe járni, hogy biztonságos internethasználatról oktassunk. Mindketten több helyen dolgozunk az egyetem mellett, folyamatosan tanulunk mivel több diplomát is szeretnénk. Mindketten hátrányos helyzetből érkezünk. Gabriellának hivatásához kötődő, hogy az ifjúság körében mozog és tanít, nekem viszont a gyermekekkel való foglalkozás hátterét az Üdvhadsereg adta meg, ahol már 10 éve vagyok a közösség tagja. Főleg a hátrányos helyzetű roma személyekkel (minden korosztály) vagyunk kapcsolatban, rendszeresen vannak gyerektáborok is (100+fő), illetve lelki alkalmak. Továbbá a Tanítsunk Magyarországért progrogramon belül is mentor tevékenységeket végzek. Ezentúl pedig átlagosan 3 helyen is dolgozom, mint programozó, webfejlesztő és BO kezelő .
Hittner-Horváth Veronika
A Safer Internet Centerrel 2019-ben kerültem kapcsolatba saját startup-omon keresztül, mely szintén a gyermekek digitális tudatossága mellett volt elkötelezett.
Két (már) kamasz édesanyjaként hálás vagyok, hogy a 2000-es évek elején másoddiplomámat az online tér működéséről külföldön szerezhettem meg, így gyermekeim kora gyerekkoruktól fogva tudatosan és felkészülten léphettek az internet világában. További ajándéknak tartom azt is, hogy tapasztalataimat a játékfejlesztés területéről az oktatások során is alkalmazhatom, mely minden gyermek számára könnyebben feldolgozhatóvá teszi az olykor talán száraznak ható tudásanyagot.
Az oktatás mindig szívügyem volt és minden területen, melyen dolgoztam, legyen az tehetséggondozás, üzleti intelligencia, marketing vagy játékfejlesztés, szembejött velem. Szívből hálás vagyok a SIC-nek, hogy lehetőséget teremt a gyermekek és ezáltal a családok számára is azzal, hogy felhívja a figyelmet a biztonságos internetezésre.
Horuczi Borbála Hanna
Horváth Ágnes Nóra
Ivánka-Csontos Andrea
Datapandur adatvédelmi- és adatbiztonsági szakértője.
A felgyorsult és szinte átláthatatlan internetes zajban az egyik legfontosabb feladatnak tartom személyes adataink- online jelenlétünk védelmét. Nagyon szeretném megtanítani ezt a gyermekeknek is. Ezért csatlakoztam 2023-ban a Saferinternet oktatóihoz.
Koós Judit
Koós Judit vagyok, az internet biztonságos használatának szakértője és nyolc éve a Saferinternetnél a téma oktatója.
Célom, hogy segítsek biztonságosan és tudatosan használni az internetet gyerekeknek, szülők, pedagógusoknak egyaránt. Oktatásaim, képzéseim során több éves pedagógiai és rendőri szakmai tapasztalataimat ötvözve, a veszélyeket több óldalról is látva gyakorlati tudást adok, az online veszélyek felismerésére, azok kivédésére, illetve szükség esetén elhárítására. Az internet egy fantasztikus eszköz, de fontos, hogy megtanuljuk biztonságosan használni, ezt az üzenetet közvetítem oktatásaim során. Ha szeretnél többet megtudni az internet biztonságáról, keress bátran!
Kovács Márta
Több mint 10 éve foglalkozom biztonságos internet oktatással, melynek jó részét a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat oktatójaként töltöttem.
Elsősorban az általános iskolás korosztályhoz érzem közel magam, hiszen tanárként elsősorban ezzel a korosztállyal találom meg igazán a hangot. Amiért szeretem ezeket az oktatásokat, az a bizalmi helyzet, amely az óra végére kialakul a gyerekekkel. Bár a gyerekekkel akkor találkozom először, beavatnak olyan szituációkba is, amelyet akár közelállóknak is nehezen, vagy egyáltalán nem mondanak el. Fontosnak tartom ezt az ismeretterjesztő munkát, hiszen az online világ elsősorban azokat fenyegeti, akik nincsenek tisztában a veszélyhelyzetekkel. Tudatosan élni ezekkel az online eszközökkel, ma már akár a mesterséges intelligenciával olyan világot nyit ki előttünk, amely megsokszorozhatja a lehetőségeinket.
Krnács András
2012 óta vagyok a Safer Internet Program oktatója. Szakmám szerint programozó, rendszerinformatikus, valamint mozgókép és média szakos tanár vagyok.
Pályám során leginkább informatikát tanítottam középiskolákban, majd az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Az általános informatika mellett szakterületem a multimédia, e-learning, az internet biztonságos használata.
A dél-alföldi megyékben tartok foglakozásokat tanulóknak, tanároknak, szülőknek. A felkérő intézmények iskolák, kollégiumok, művelődési házak. Szívesen teszek eleget eszeknek, hiszen látszik, hogy a modern digitális eszközök használata nem jár együtt a felelősség és a körültekintés gyakorlatával.
Kutasi Kovács Tamara
szociális munkás, gyógypedagógus, újmédia pedagógus, kortárssegítő oktató
2023-ban csatlakoztam a Safer Internet oktatói csapatához, mert szeretném elősegíteni, hogy minél többen tudatosan használják az újmédiát. Azt tapasztaltam, hogy egyre nagyobb szükség van arra, hogy beszéljünk az emberekkel az online jelenlétről és nem csak a veszélyeiről, hanem a szabályairól, lehetőségeiről. Jó lenne, ha sokan biztonságban lennének a kibertérben is.
Marits István Gyula
Molnár Judit Irén
2024 tavaszán csatlakoztam a szervezet munkájához, azonban a rendőrség hivatásos tisztjeként már 2005 óta tevékenykedem a bűnmegelőzési szakterületen.
Nemcsak mint rendőrtiszt és Safer Internetoktató, de Édesanyaként is - két fiatal felnőtt gyermekem van - rendkívül fontosnak tartom a biztonságos internethasználathoz kapcsolódó ismeretek minél szélesebb körben történő tanítását, hiszen „csak” a világ van a kezünkben, amikor az okos eszközöket használjuk, és bizony nagyon nem mindegy, hogy hogyan.
Molnár László
Nagy Imre
2018 óta vagyok a program önkéntes oktatója. A legtöbb oktatásomat a Dél-Dunántúli régióban tartottam általános és középiskolásoknak. Pedagógusoknak és szülőknek is tartok felkészítés a kiberbiztonságról, megoldási technikákról.
A távközlésben dolgozok, napi szinten találkozók az internet hatásaival. Informatikus mérnök vagyok, okleveles mérnöktanár és elektronikus információbiztonsági vezető. Folyamatosan képzem magam, hogy tartsam a lépést az internetbiztonság aktuális kérdéseivel.
Nagy István
Még a Safer Internet Center elindulása előtt, most már több mint 20 éve dolgozom a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat alkalmazásában.
A SIP kezdetén Sterner Zoltán kollégámmal együtt saját oktatási anyagot dolgoztunk ki, amely már akkor egy többféle korosztálynak szóló prezentációs tematikát jelentett. Ezen tartalommal jártuk a környékbeli általános és középiskolákat. Természetesen ez a fajta tevékenység folyamatos önképzést, illetve a téma folyamatos, az épp aktuális kihívásoknak megfelelő bővítését is jelentette. Tapasztalatom az, hogy a Safer Internet oktatók jelenléte a közoktatásban rendkívül fontos az online világban való biztonságos döntésekhez.
Épp idén 30 éve, hogy tanárként dolgozom a Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskolában. Informatikát tanítok harmadiktól nyolcadik osztályig. Természetesen tanítványaimmal is gyakorta érintjük a biztonságos internetezés témakörét, hiszen az online világ a mindennapjaink része.