A Nemzetközi Gyermekmentő Sziolgálat Safer Internet Programja is csatlakozott ahhoz a nemzetközi kampányhoz, melynek célja a gyermekek és tinédzserek figyelmének online szexuális behálózás veszélyeire történő felhívása.
Különösen a jelenlegi helyzetben, most, hogy a gyermekek több időt töltenek a digitális térben, mint korábban valaha, elengedhetetlenül fontos a fiatalok online tudatosságának fejlesztése és útmutató nyújtása számukra arra vonatkozóan, hogyan védhetik meg magukat az internetes ragadozóktól.
Budapest, 2020. május 18. - Az Internet Világnapján a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat egy rövid videóval szól a fiatalokhoz. A film célja, hogy felhívja a gyerekek és fiatalok figyelmét a szexuális tartalmak készítésének-küldésének-továbbításának veszélyeire és következményeire.
A most zajló koronavírus-járvány a szó valódi értelmében nehezen megoldható kihívást hozott az oktatás számára, a döntéseknek, választásoknak most különösen nagy a tétje. Ha jól reagálunk a digitális átállásra, akkor olyan rutinokat, megoldásokat alakíthatunk ki, amelyek a járvány utáni időszakban is könnyebbé, kényelmesebbé, hatékonyabbá tehetik a tanulást.
Elsősorban diákok, szülők pedagógusok, szociális munkások számára ajánljuk a Netezz biztonságosan előadásokat!
Better Internet for Kids
AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.
Médiakonferencia 2020
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat minden évben szervez egy nemzetközi konferenciát:
Ez páros években egy internetkonferencia, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel, az Európai Unió Safer Internet Program támogatásával, páratlan években pedig egy médiakonferencia „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel.
Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja
2020. szeptember 29-30.,
helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia.
A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.