„Digitális műveltség – Szülők és gyerekek egyenrangúan az online térben” címmel tartott előadást nemrég az NGYSZ IX. Nemzetközi médiakonferenciáján Dr. Baracsi Katalin, a SIP oktatója és szakértője. Előadása a Szolgálat YouTube-csatornáján elérhető.

„Szülők és tinédzserek a közösségi oldalakon?!” címmel tartott előadást nemrég az NGYSZ IX. Nemzetközi médiakonferenciáján Fülöp Hajnalka, a moderniskola.hu portál főszerkesztője. Előadása a Szolgálat YouTube-csatornáján elérhető.

"Álhírek vs digitális intelligencia" címmel előadást tartott a IX. Nemzetközi Médiakonferencián Dr. Veszelszki Ágnes újmédia-kutató. A fogalom, legújabban az amerikai elnökválasztás befolyásolására irányuló, orosz eredetű közösségimédia-tevékenység miatt, rendkívül aktuális. Az alábbiakban közreadjuk a kutató 14 pontos javaslatsorát, amelynek betartásával nagy valószínűséggel elkerülhető a félreinformálódás.

A „feleség-jegy”-től az informatikai biztonság oktatáson keresztül a  segítő közösségig .Nők az informatikai biztonságban – angol nevének betűszavaival) A szervezet: életpálya-bemutatók, inspiráció, mentorálás – a szakmai tudás  megosztása, emberi támogatás

 Zengő Andrea, a WITSEC alapító elnöke mutatja be a közösséget, vagyis a Woman in IT Security- t - a „WITSEC  -et - vagyis a Nők az informatikai biztonságban – szervezetet. A WITSEC konferenciája október 11-én lesz. 

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink

Médiakonferencia 2020

Médiakonferencia 2020

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat minden évben szervez egy nemzetközi konferenciát:

Ez páros években egy internetkonferencia, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra”  címmel, az Európai Unió Safer Internet Program támogatásával, páratlan években pedig egy médiakonferencia „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel.

Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja

2020. szeptember 29-30.,

helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia.

A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.