Oktatóink

Pappné Bodolai Rita

Polyák Laura

Polyák Laura

2024. márciusától vagyok a Safer Internet program oktatója. Nagyon szeretem a munkám, mert úgy érzem van értelme.

Az eddig eltelt rövid időszak alatt rengeteg gyerekkel találkoztam és tudtam meg, hogyan, mire használják az internetet. Fontosnak tartom, hogy tudatosítsuk bennük, hogy a megfelelő, tudatos használat elengedhetetlen és látniuk kell, milyen veszély fenyegeti őket, ha ezt nem tartják szem előtt.  Úgy gondolom nem a tiltás a megfelelő mód, hogy távol tartsuk gyermekeinket a lehetséges veszélyektől, hanem a helyes irány megmutatása az éberségre, figyelemre való felhívás. Örömmel tapasztalom, hogy a gyerekek nyíltan, őszintén beszélnek a „netes szokásaikról”, esetleges problémáikról. Bízom benne, hogy a program által sok gyermekhez eljutunk és átadjuk nekik azt a tudást és rálátást, amivel biztonságosan használhatják az internetet mindennapjaikban.

Preszl Éva

Tréner, oktató és szakértő vagyok, és 2010 óta dolgozom az internetbiztonság területén a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület Safer Internet Centerében.

Munkám fókuszában a tudatosság növelése áll, különös tekintettel a cyberbullying (internetes zaklatás), az online zaklatás és az internetfüggőség megelőzésére.

Gyógypedagógus - pszichopedagógus, rajztanár, szociológus. Egészségfejlesztő és drogprevenciós szakértő, szociális szakember vagyok. Trénerként, oktatóként, a biztonságosabb internet használat témakörében 2010 óta tartok az ország egész területén előadásokat, foglalkozásokat. Prevenciós programok kidolgozását, koordinálását és lebonyolítását végzem. A Lájkvadász társasjáték alkotója vagyok.

Raffay Veronika

Raffay Veronika vagyok. 2024-ben csatlakoztam a Safer Internethez. Az elmúlt 12 évben gyermekvédelmi szakemberként dolgoztam állami szervezeteknél, ahol az internetbiztonság és cyberbullying mindig kiemelt prevenciós témám volt.

Jelenleg a Holdkő Kulturális Alapítvánnyal is együtt dolgozom hasonló projekteken illetve szupervizorként támogatok szakembereket és munkahelyi közösségeket.  A fiatalokkal mindig is szerettem kapcsolódni, azt vallom, hogy fontos tükröt tartanak nekünk, felnőtteknek. Fontos témáim még a tudatosság növelés mellett a generációk egymáshoz való kapcsolódási lehetőségei és a közösség, mint erőforrás erősítése.

Sterner Zoltán

Sterner Zoltán

Szabó Zoltán

Évek óta szervezek, tartok internetbiztonsági előadásokat, írok cikkeket a témában. Bár kapcsolatunk korábbra nyúlik vissza, 2022-től vagyok a saferinternet.hu önkéntes oktatója.

Az informatikai hátterem miatt kicsit technikai oldalról, de közérthetően, néha humorosan irányítom az ifjú hallgatóságot a biztonságos, tudatos és egészséges online élet kialakítása felé.

Információs rendszerek üzemeltetésének kihívásai és a szerverszobák moraja mellett a felhasználók, kollégák ügyes bajos informatikai problémái mutattak rá elsősorban, mennyire fontos az internetes szolgáltatások biztonságossá tétele és a felhasználók oktatása. Mikor a gyermekeim abba a korba léptek, hogy alapértelmezetté vált számukra is a különböző számítástechnikai eszközök, az internet használata már egyértelművé vált, mekkora szükség van a diákok, a szüleik és oktatóik felkészítésére a különféle eszközök és szolgáltatások biztonságos használatára, a biztonságtudatosság fejlesztésére. Ezért is kezdtem először a környezetemben, majd a saferinternet.hu oktatóihoz önkéntesként csatlakozva előadásokat és aktív beszélgetéseket tartani a témában. A cikkeimmel találkozhatsz itt a saferinternet oldalán, de más kiberbiztonsággal foglalkozó portálon is.

Tari Vencel

Tari Vencel

pedagógus, rendszergazda, de főként férj és (büszke, ám sokszor aggódó) apa.

Miután a tanári pályáról átnyergeltem a rendszergazdaira, hamarosan kiderült, hogy az információbiztonság területén is akad edukációs feladat bőven, így nem szükséges lekötni a pedagógiai vénákat. 

2016-ban csatlakoztam a Saferinternet programhoz. Nagy lehetőségnek érzem, hogy sokak számára új szemszögből is elemezzük azt a digitális óceánt, amit internetnek nevezünk. Aki ezt használja, jó ha tisztában van vele, hogy horizontálisan a békés és pozitív jellegű használatra lenne javasolt törekedni. Míg vertikálisan a mélyből folyamatosan érkező támadások kivédése érdekében lenne szükséges némi fegyelmezettségre és technikai felkészültségre is.

Mi ebben tudunk segíteni. Önök abban, hogy sok-sok értékes időt töltenek a egymással, hogy szilárd értékrend, valamint kritikus és elemző gondolkodás birtokában nagyobb biztonságban lehessünk ebben az izgalmas, sokrétű és szinte végtelen kibertérben.  

Turányi Tatjána

Turányi Tatjána

Zavracsányi Melinda