A Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciuma a 2017-es Biztonságosabb Internet Nap alkalmából versenyt hirdet hazai általános iskolások, középiskolások és felsőoktatásban résztvevők számára, plakát vagy fotó készítésére.

Beküldési határidő: 2017. január 20., éjfél 

Részletek, nyeremény, további információ a címre kattintva!

Hogyan alakul ki az internetfüggőség? Milyen kockázatok leselkednek a fiatalokra? Milyen módszerek alkalmazhatók a megelőzésre és a leszoktatásra? A 2016 novemberében a Magyar Tudományos Akadémián tartott  tudományünnepi előadás videófelvételéből minden kiderül! Kattintson a címre a felvétel és a fotók eléréséhez! 

"Az iskolai és az internetes zaklatás (cyberbullying) megelőzéséről, kezeléséről tartottak szakmai konferenciát a Ferencvárosi
Művelődési Központban." Az eredeti cikk így kezdődik, de a Safer Internet Program szakértői fontosnak tartják pontosítani a kifejezéseket. Az internetes zaklatás és a cyberbullying nem egyenlő- erről részletesen a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány oldalán lehet olvasni. A rendezvényen bemutatták az I’m online című ifjúsági kamaradarabot is.
(Minderről a Ferencváros című lap számol be 2016. december 5-i számának 6. oldalán. Köszönjük dr. Baracsi Katalin szemfüles cikkajánlását, amit a címre kattintva lehet elolvasni!)

A Vodafone Magyarország és a Vodafone Magyarország Alapítvány ezúton gratulál a Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola pedagógusainak és Kovácsné dr. Nagy Emesének, a Komplex Instrukciós Programot (KIP) Magyarországon bevezető Hejőkeresztúri Iskolásokért Alapítvány elnökének az iskola által a „Magyar oktatás és köznevelés” kategóriában pénteken elnyert Prima Primissima díjhoz

 A Vodafone Digitális Iskola programjához kapcsolódó internetbiztonsági program felelőseként a Safer Internet Program is gratulál a díjhoz! A címre kattintva olvashatók a részletek és az együttműködés háttere. Fotó:Kovácsné dr.Nagy Emese Facebook oldala.

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink

Médiakonferencia 2020

Médiakonferencia 2020

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat minden évben szervez egy nemzetközi konferenciát:

Ez páros években egy internetkonferencia, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra”  címmel, az Európai Unió Safer Internet Program támogatásával, páratlan években pedig egy médiakonferencia „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel.

Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja

2020. szeptember 29-30.,

helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia.

A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.